jak przygotować się do sesji z dzieckiem?

Tutaj znajdziecie kilka istotnych informacji, a mianowicie jak przygotować się do sesji dziecięcej.

1. TEMATYKA

Temat/charakter sesji zawsze ustalamy wspólnie indywidualnie. Może to być sesja tematyczna bez specjalnej okazji, po prostu żeby zrobić pamiątkę dla szkraba i siebie, może to być sesja związana z jakąś ważną uroczystością, np. urodzinami, narodzinami rodzeństwa.

2. STYLIZACJA

Stylizacja sesji dziecięcej jest też z Wami ustalana. Całą scenerię oczywiście przygotowuję ja, ale mogę mieć do Was mnóstwo pytań, łącznie z prośba o wysłanie jakiegoś zdjęcia pociechy. W głowie mam mnóstwo pomysłów tematycznych i jeżeli je akceptujecie, to ja przystępują do działanie jeśli chodzi o całość stylizacji.

3. REKWIZYTY I STRÓJ

W swoim zbiorze posiadam już sporo rekwizytów przydatnych w sesjach fotograficznych dzieci, ale jeśli chcecie coś zabrać ze sobą, co wg Was może się przydać - śmiało. Nie raz przybywało do mnie sporo osób z walizkami (dosłownie). Jeśli chodzi o strój, też robię wywiad (szczególnie mam na myśli jakąś uroczystość typu chrzest). Na pewno unikajcie strojów z nadrukami. Lepiej, żeby były to ubrania bez postaci bajkowych na piersi. A to tylko po to, żeby nasz mały model był numerem jeden. Jeśli dysponujecie jakimś stylowym i fajnym koszem, skrzynia czy skrzynką, które mogę się przydać - weźcie je ze sobą. Generalnie listę rekwizytów, które mogłyby się przydać, wysyłam mailem.

4. OGÓLNE RADY

Jeśli jesteśmy umówieni na konkretną godzinę, a Wasza pociecha akurat smacznie śpi, nie budźcie dziecka - humor podczas sesji jest ważny i na pewno wyspane i uśmiechnięte dziecko będzie chętniej współpracować, a my szybciej uzyskamy fajne zdjęcia. Po prostu zadzwońcie do mnie i ustalimy nową, dogodna tego dnia godzinę. Oszczędzi nam to stresu, a zagwarantuje sukces jeśli chodzi o fotografie dziecięcą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz